Share
Go down
Guest
Guest

Ima li reči za tebe?

on 27.06.18 18:29
Ima li reči za tebe?

Ima li?
Grozničavo tragam da jednu lepu reč pronađem,ali čemu to?
Sam surovo pokopaš moj napor.
Jer ti si grobar.Sahranitelj života.
Ptica zloslutnica,razdora prethodnica.
Neutoljivo gladni lešinar,spreman da i za,još slabašni, zvuk lomljenja duše,iznova i uvek iznova zarije kandže.
Verni sluga tame,čuvar i obslužitelj žrtvenog oltara.
Katastar svih prošlih,sadašnjih i budućih međa.
Podla,izmigoljiva kukavica,što jačega služi do zemlje savijena a gospodari,do neba sebe uzvisujući slabijim.
Okoštali skup neuronskih veza, uplašen da vidi i čuje.
Izdajnik sa licima čiji se broj ne da prebrojati.
Neumorna tkalja spletki.
Večiti upirač prstom.
Provalija niz koju pad kida kožu i lomi kosti.

Može se za tebe naći hiljadu opravdanja.
Čak i razumevanje.
I kome to treba neka traži. I neka mu je sa srećom.
Mi smo naš put doveli do kraja. Poslednju kap otrova si mi dao. Razlog je nebitan.
Samo ti nastavi da beležiš moje greške i krivice. Nastavi da se rugaš mojoj patnji.
No znaj :Gotovo je.
Upravo ti je umrlo prvorođeno dete.
Ona koja će je zameniti,možda polako počne da kopni....Ali možda postane tvoj najveći strah – vaskrsnuće svih onih koje si samo mrtve smeo da kaljaš,pominjući im imena tim poganim jezikom.
Vreme će pokazati.
Kakogod...Zbogom.

Ivana

Growing Through Grief by Natalia Drepina

Izvor: https://nataliadrepina.deviantart.com/art/Growing-Through-Grief-526876196

Last edited by Ivka on 28.06.18 13:04; edited 1 time in total
Админ
Репутација : 0
View user profilehttp://knjigotres.serbianforum.info

Re: Ima li reči za tebe?

on 27.06.18 22:47
Сваки пут кад писац напише "збогом" некоме, то је ретко кад "збогом". Увек се појави неко нови коме исто то напише, и тако у круг. Smile

"Донекле се бринемо за образовање. Али, без уметности, и без људског морала, човек ће бити нескладна гомила знања, сличан машини, иако никад не може достићи савршенство електронског рачунара, и биће несрећан у суштини, јер човек није и не сме бити машина, и завапиће за својим људским циљем кад-тад." - Меша Селимовић, Круг, стр. 122, БИГЗ, 1983.
Guest
Guest

on 28.06.18 1:54
Ja nisam pisac.Neće se pojaviti neko novi. Zbogom je fraza. Idi u miru sa Bogom. Ključne reči su : Gotovo je. Ovako ili onako,kraj je tu. Sve svoje sam dala a kome se sudi,nek sudi. Kad roditelj ubija svoje dete,možda Bog ne zaboravi da sam i pored Deset zapovesti i ja njegovo dete i zaslužujem ako ne ljubav onda poštovanje.
Админ
Репутација : 0
View user profilehttp://knjigotres.serbianforum.info

on 02.07.18 11:24
Да, разумем.. Па, ако ништа, ставиш тачку и идеш даље.

"Донекле се бринемо за образовање. Али, без уметности, и без људског морала, човек ће бити нескладна гомила знања, сличан машини, иако никад не може достићи савршенство електронског рачунара, и биће несрећан у суштини, јер човек није и не сме бити машина, и завапиће за својим људским циљем кад-тад." - Меша Селимовић, Круг, стр. 122, БИГЗ, 1983.
Guest
Guest

on 02.07.18 18:34
Izvini. Bila sam pregruba u odgovoru. Inače nisam takva no valjda svako ima granicu izdržljivosti, pa i ja. Izvini,još jednom.Sad
Sponsored content

Back to top