Share
Go down
Репутација : 0
View user profile

Zaslužila sam

on 24.06.18 14:05
Zaslužila sam

Zaslužila sam tišinu.
Zaslužila sa da se moja nevidljivost liši sluha i glasa.
Zaslužila sam da u samoću primam samo srcu drage goste.
Da pritegnem uza se lance pokrentih prelaza nad jarkom i ojačam vrhove svojih bedema.
Da postavim straže i na najtrošnijoj ćupriji.
Zaslužila sam da se obavijem neprobojnim velom i nedostojne uskratim čak i za pokušaj otrovnog pokreta.
Zaslužila sam slobodu u ovom zatvoru.Svoj netaknuti pedalj postojanja.
Zaslužila am da mi ne umakne i ova zima,što dolazi(nikada tek, uvek već),makar mi bila poslednja.
I da,dok dušom radoznalom ko u deteta,sva u osluškivanje pretvorena iščekujem da meki šum,glasni šapat,nežna škripa tvojih koraka po napadalom,još negaženom snegu,zatalasaju strune. One zlatne.
Zaslužila sam da sedneš kraj mene na klupu i dlanom odagnaš sve moje promrzline.
Zaslužila sam tvoju donju usnu.
Zaslužila sam i gornju.Tu nemirnu osmejkom iscrtanu obećane zenlje granicu,ni u koga tako lepu mamilicu.
Zalužila sam da pronađeš ime samo za mene.
I da ja otkrivam, svaki put kad me dozivaš,novi sloj u nijansama tvoga glasa.
Zalužila sam da me među rukama držiš kao knjigu,dobronamerno i radoznalo.
I da na svakoj margini,gde ti čistoća srca došapne,dopišeš reči zbog kojih ću biti bolja.
Zaslužila sam i da ja tebe učinim boljim.
Zaslužila sam da stesem taloge svih ambisa i ponovo rođena umijem se u sjaju tvojih očiju.
Zaslužila sam novi svet,kraj tebe,u tebi,sa tobom.
Zaslužila sam da letim,plivam,spavam,vozim rolšue,igram...
I da te naučim kako se koracima prate otkucaji srca kad postaneš jedno sa tlom pod bosim tabanima.
Da imam dom i domovinu i da im hrlim srećna što neko čeka moju sreću. Što zna da sam ja sreća.
Zaslužila sam da me,kroz svako naredno stradanje držiš za ruke čvrsto.Najčvršće.
Da me ne pustiš ni kada sam previše.
Da se ne okreneš ni kada sam premalo.
Zalužila sam istinu i kad boli i reč iza koje delo postojano stoji.
Zaslužila sam.
Čime?
Rođenjem.Kao i svako drugo živo biće u ovom znanom i svim neznanim nam svetovima.
Dođi. Ne da budeš moj spasitelj na belom konju,čijoj se plemenitoj lepoti ruga zvečeća praznina savremenika, istovremeno gurajući  Trojanskog konja u svetinju ljubavi.
Dođi,kao što me svetlost lampe u tišini noći prene saznanjem da život u slobodi postoji. Neka me ista ponizna radost i spokoj obuzmu pred tako velikim darivanjem.
Dođi.
Požuri. Budi brži od smrti.

Ivančica

Izvor:http://a-kuri.tumblr.com
Back to top