Share
Go down
Репутација : 0
View user profile

Bilo je u afeku

on 02.06.18 17:29
Dragi i poštovani pripadnici grupe, koja za svaku izrečenu grozotu drugom biću ima odgovor tipa :,, Me pusti,to,ne uzimaj ozbiljno, bilo je u afektu,znaš da mi je jezik brži od pameti?,

Evo nekoliko informacija i saveta za vas:

1. Kad vam neko saopšti da  ste ga povredili, NIJE na vama da odlučite jeste li ili niste. Naučite da poštujete tuđa osećanja,jer pretpostavljam da više niste dvogodišnjaci i da je vrtić iza vas. Ne nudite opravdanje - izvinite se.

2.  Ako već teško kontrolišete afekat,možda je vreme da posetite stručnjaka. Ne brinite,ljudi koji rade sa problemima ljudske duše su dovoljno kvalifikovni i osvešćeni da ne igraju stoni tenis sa vašim egom i samopouzdanje. Nemaju svi iste naklonosti kao vi.

3.  Na kraju,mislie li da ,,bilo je u afektu'' manje boli,zveknite sebi šamarčinu(ili zamolite nekoga fizički jačeg, da to učini za vas) pa se javite,kad se osvestite od bola koliko je iskustvo bilo prijatno i bezopasno.

Sve najbolje(ovo kažem jer me još drže stege kućnog vaspitanja),
Ivana

Izgubila sam izvor i neću da se izvinjavam za pravopisne greške,jer verovali ili ne imam i ja afekat.
Админ
View user profilehttp://knjigotres.serbianforum.info

Re: Bilo je u afeku

on 04.06.18 21:27
Ти си навела један од милион примера. Све више има тог "инфантилног" понашања. И биће га још више. Кућно васпитање је ствар прошлости.
Лепо ме насмеја ова слика. Very Happy

"Донекле се бринемо за образовање. Али, без уметности, и без људског морала, човек ће бити нескладна гомила знања, сличан машини, иако никад не може достићи савршенство електронског рачунара, и биће несрећан у суштини, јер човек није и не сме бити машина, и завапиће за својим људским циљем кад-тад." - Меша Селимовић, Круг, стр. 122, БИГЗ, 1983.
View user profile

on 05.06.18 11:41
Moram ti priznati da mi je ta slika u telefonu i da je vrlo korisna,posebno kad naiđe sezona zabadanja noževa u leđa. Volela bih da sam ona Ivana od pre dvadeset i više godina koja je umela to glasno i da kaže a pre svega pomisli. Sad samo čitam tuđu misao i nemam očekivanja da će me sitne izdaje  zaobići. Okoštali obrasci u mojoj okolini, ne uzmiču... A kad nešto i kažeš sledi čuvena izreka moje pokojne bakute,,Ti ga pljuješ,on kaže - pada kiša" ili modernim rečnikom reaktivne formacije rade prekovremeno:)
Da je kućno vaspitanje postalo fosil ,tu zbora nema. Ono što mene ovde zapravo jako pogađa je vika i dreka (nema blažeg izraza) na sva usta kako su depresija i anksioznost bolesti današnjice i budućnosti i skoro plemensko verovanje da su ljudi koji od njih boluju lomljivi,povodljivi i bez stava. A zapravo,nekontrolisani izlivi afekata nisu ništa drugo no odraz dominacije različitih psihopatija,najčešće onoga što lepo nazivaš ,,infantilno" a što je u svojoj suštini nezrela ličnost sa poremećenim obrascima ponašanja. Ovo vreme je idealno za njih. Bez ikakvih obzira,bujaju na sve strane jer sve je dozvoljeno i sve relativno. Neko je divno primetio da se sistem vrednosti ne menja već ga ljudi odbacuju. Ako moja trogodišnja sestričina zna šta je dobro a šta ne,kako onda to ne znaju tridesetogodišnjaci i stariji? Znam da davim,ali kako u afektu znaju baš da kažu najgrozniju i najbolniju stvar drugom biću? Zato što psihopatije nepogrešivo namirišu krv i napadaju ranjenog. Kako bi inače opstali?
Nisam tako mislio/mislila. Ha,ha,ha..Sad
Админ
View user profilehttp://knjigotres.serbianforum.info

on 06.06.18 19:57
Па баш као што кажеш, психопате намиришу то, као животиње. Али и они имају слабости, као и сви ми, па пробај да намиришеш и ти њихову. Код њих је углавном највећа слабост его. Егоистични су управо зато што нису развијена личност. Или што би се рекло "министар без портфеља". Базира свој его ни на чему и храни се туђим. Њих треба да сажаљеваш, а не да пушташ да те избаце из такта.

"Донекле се бринемо за образовање. Али, без уметности, и без људског морала, човек ће бити нескладна гомила знања, сличан машини, иако никад не може достићи савршенство електронског рачунара, и биће несрећан у суштини, јер човек није и не сме бити машина, и завапиће за својим људским циљем кад-тад." - Меша Селимовић, Круг, стр. 122, БИГЗ, 1983.
Sponsored content

Back to top