Share
Go down
Репутација : 0
View user profile

Raspisujem tender

on 23.05.18 14:11
Nije tender,nego predlog ali tender bolje peca pažnju. Ipak je ovo vreme novca.
Elem, dugo traje naše trovanje. Nije više ni bitno ko je odgovoran, niti zašto to radi. Sistem je takav. Davno sam pitala ljude koji su se borili za demokratiju,kada ćemo uraditi nešto da zaštitimo svoj jezik i kulturu...Rekli su mi da postoje prioriteti.
Nisam proveravala mada sam prilično sigurna da se prioriteti nisu vratili sa Kipra i još daljih,mističnijih,egzotičniji destinacija.
Ovi što nisu bili prioriteti,bujaju. I? Deca ne znaju ko je Zmaj,Ršum,Duško Radović. Do četvrte godine,skoro da ne progovaraju,odnosno smislene rečenice su im nedostižni cilj. Nije da se neko mnogo trudi da se do tog cilja i stigne.
Istovremeno,niko ne čita ,,Informer'', ne gleda,,Pink'' i da se ne zamaramo dalje.Posle prve čaše alkohola,međutim,elita i,,ma šta ti pada na pamet'' pevaju iz dubine duše nakaradna sklepanija sa apsolutno bolesnim porukama i smislom. ,,Miris tvoga đona'',,,paralizuj me'',,,šizofrenija'',,,ti si moja bankina''.....
Hoćemo li i dalje da padamo sa kruške? Da zaboravimo čak i ,,Taši  taši  tanana''?
Predlažem da malo isprljamo ruke. Kad god čujete totalnu nebulozu,odvojite pet minuta da saznate ko je autor. Google ili Gugl,ionako odradi sve nakon samo dve reči.
Pa da mi,jednog dana dodeljujemo ,,Zlatnu krušku''.

Izvor: http://denim-and-chocolate.tumblr.com/archive

Srdačan pozdrav

Ivana

Evo ja ću prva.

,..,Kao led u crvenom vinu
kao poplava u kaminu...''

Dragan Brajović Braja
Админ
View user profilehttp://knjigotres.serbianforum.info

Re: Raspisujem tender

on 23.05.18 20:35
Ово је, значи, тендер за тебе и мене (ајде, има пар изузетака који с времена време посете форум и објаве нешто). Laughing
А сад ми баш ништа не пада на памет... Толико сам се изоловао из те приче. Кад чујем нешто, запамтићу, па објављујем!

"Донекле се бринемо за образовање. Али, без уметности, и без људског морала, човек ће бити нескладна гомила знања, сличан машини, иако никад не може достићи савршенство електронског рачунара, и биће несрећан у суштини, јер човек није и не сме бити машина, и завапиће за својим људским циљем кад-тад." - Меша Селимовић, Круг, стр. 122, БИГЗ, 1983.
View user profile

on 23.05.18 20:46
Pa jeste. Ostaviše nas same na bojištu. I ja sam ovo zapamtila iz jedne vrlo neprijatne epizode od pre dve godine,radeći kod poštenog ,,bizmismena" i uglednog pobednika na tenderima. I od tada mi ,,vatra u kaminu" ne izbija iz glave. Bog zna kakve su grozote do sada smislili. Čuh pre mesec dana mog omiljenog savremenog pesnika čiste lirike - Georgieva:,,na krevetu rukavice,baš smo se lepo proveli drugarice". Sad((Čovek mi prosto oduzima dah(umirem u mukama). I to se zove kvalitet.Sad
Админ
View user profilehttp://knjigotres.serbianforum.info

on 24.05.18 18:09
Све се то променило, шта ћеш... Чак се ни не труде више да то личи на нешто макар. Ал' ајде да ти не кваримо идеју, нека остане тендер отворен. Very Happy

"Донекле се бринемо за образовање. Али, без уметности, и без људског морала, човек ће бити нескладна гомила знања, сличан машини, иако никад не може достићи савршенство електронског рачунара, и биће несрећан у суштини, јер човек није и не сме бити машина, и завапиће за својим људским циљем кад-тад." - Меша Селимовић, Круг, стр. 122, БИГЗ, 1983.
View user profile

on 24.05.18 19:55
Kažem ti. Pretvaramo se u narod pao sa kruške. A nismo. Niti su nam deca takva.Sad
Sponsored content

Back to top