Share
Go down
Guest
Guest

Kad pogledam te

on 20.04.18 15:13
Kad pogledam te

Kad pogledam te – sve bih.
Rastvorila okna razuma i obzira,
još šire ruke razdvojila
i skočila.

U vetar se pretvorila,
u vodu se rastočila,
u dodiru se obrela,
u plamenu razigrala.

Pa bih ti lice, u predvečerje, sred predmirisja lipe strujanjem doticala;
među kapima kiše, jedna što se zadržala na tvojoj usni bila;
nevidljiva u reci svoje peščane braće,niz linije tvojih dlanova klizila;
i kao igra prašine nečujno uhvaćena zrakom svetlosti,
u tvome oku,kroz odsjaj sveće se ogledala.

Baš svaki put,ništa do mesta da ušuškam se,
tražila ne bih.
Da potrebna sam ti za spokoj i nemir traganja,
dok putujemo jedno drugim obavijeni.

A možda ti ništa različitija od poderotine kamenom ne bih bila,
i dodir moj više žar koprive nego meka svila?

Sa svakim sunčanim danom,da ogreju se,
možda bi moji demoni i dalje izlazili
i teški poput bukagija,
večiti oblak nad nebom tvojim bili?

Čak i kad je vazduh rezak i svež,
možda bi ti moja tama, zagušljivošću otimala dah?
A umesto da rastera paučinu sanjivosti,
voda,ostavljala na umivenom ti licu opekotina trag?

Kad pogledam te – sve bih...
A znam da neću jer možda trebalo ne bi.

I sakrijem te od očiju,
zaključam okna i zagubim ključ.
Polazim,
nadu ni pogledom ne udostojim,
utabanim krugom po zemlji da nastavim.
Miriše pokošena trava u mesecu ležitrava...

Ivka
Админ
Репутација : 0
View user profilehttp://knjigotres.serbianforum.info

Re: Kad pogledam te

on 20.04.18 15:55
Прелепа песма. Јасно осетим све што си описала, као да доживљавам и сам. Препоручио бих ти да послушаш рецитацију ове песме: https://www.youtube.com/watch?v=wnqpL4DlT2g
Мени се допадају мање-више све његове песме, а верујем да ће се допасти и теби.

"Донекле се бринемо за образовање. Али, без уметности, и без људског морала, човек ће бити нескладна гомила знања, сличан машини, иако никад не може достићи савршенство електронског рачунара, и биће несрећан у суштини, јер човек није и не сме бити машина, и завапиће за својим људским циљем кад-тад." - Меша Селимовић, Круг, стр. 122, БИГЗ, 1983.
Guest
Guest

on 20.04.18 20:35
Koliko mi je drago što me razumeš i koliku mi radosti donese to što mi uputiš pohvalu, toliko sam tužna što se tako dobro razumemo. Bačeni  u ovaj svet samoće tvog imenjaka (hvala ti što si mi ga otkrio).  Ja polako gubim nadu,otuda i ova pesma, ali zbog godina ispred vas( Stefanove nagađam po profilnoj slici) ,neobjašnjivo zrno utehe ipak u meni čuči da sve što imate da ponudite naići će na svoju oazu razumevanja i potpunog prihvatanja.  Ostatak  današnjice može samo da žali što takve dragulje nikada otkriti neće.
Hvala za osmeh koji mi tvoja podrška uvek donese,vredan je svake prethodne suze!
Админ

on 20.04.18 21:49
Ивана,
многи од нас губе наду, пречесто у данашње време, али у неком тренутку се увек појави неко ко те изненади и поврати наду, као ти и твоја песма. Мени је срце пуно што си поделила део себе, што не даш, као ни ја, да нас уништитељи свих људских вредности прегазе. Зато и покушавам да подстакнем целокупну нашу сорту да пише, да се не стиди како својих речи тако ни својих осећања.
То што си написала је чиста емоција, и није тужно, јер ти ипак осећаш, јер си људско биће. Тужно је онима који не осећају ништа... И зато поуздано тврдим да су твоје речи прелепе. Smile

П.С. Имам 25 година.

"Донекле се бринемо за образовање. Али, без уметности, и без људског морала, човек ће бити нескладна гомила знања, сличан машини, иако никад не може достићи савршенство електронског рачунара, и биће несрећан у суштини, јер човек није и не сме бити машина, и завапиће за својим људским циљем кад-тад." - Меша Селимовић, Круг, стр. 122, БИГЗ, 1983.
Guest
Guest

on 21.04.18 14:59
Pretpostavila sam koliko imaš godina kad sam čitala tvoje romane i nema reči kojima bih mogla da iskažem koliko sam ponosna na tebe što se boriš i pišeš. U tvojim godinama,ja sam se jednostavno predala. Ovaj blog i sve što radiš dokaz su da ti nisi. I to me čini istinski srećnom. Na neki način sam te ,,prisvojila" kao svog mlađeg brata(pored svoje tri mlađe sestre i brata) i bolju verziju sutrašnjice. Mislim da je toliko vere ostalo u meni da znam da ćete svi vi mladi i istinski talentovani ljudi zasijati u ovom tamnom vilajetu. I to je neverovatna radost. Very Happy
Админ

on 21.04.18 17:30
Хвала на подстреку. Ако ништа, бар ћемо покушати. Smile

Sponsored content

Back to top