Share
Go down
Репутација : 0
View user profile

Put

on 20.02.18 21:51
PUT

Grad,grad je postao siv,
ljude su zamenile zveri
i dok tako koračam ovom kamenom pustinju koju nazivamo grad
pitam se dal ću ikada pustiti da me odnese reka ,
reka zla i beznadja,

Odgovor sam saznao odmah,
počeh sam kročiti put,
Put kojim niko ranije išao nije
pun trnja i oštrog kamenja
i kad napokon dodjoh na čistinu,
ugledah raku i obli kamen,

Zainteresovano pridjoh kamenu i na njemu ugledah ime,
moje ime usamljeno na kamenu i natpis
"Čovek koji je našao put"
Ostade mi samo da ruke prekrstim,
oči zatvorim i put završim jednom za svagda...

Unutar okruglog stola. Pod svetim mačem. Vitez mora obećati da će ga pratiti. Kod koji je beskrajan. Beskrajan kao sto. Prsten časti ga veže. Vitez se zaklinje na hrabrost. Njegovo srce zna samo vrlinu. Njegova oštrica brani bespomoćne. Njegova moć podržava slabe. Njegova reč govori samo istinu. Njegov gnev poništava zla. Pravični nikada ne može umrijeti. Ako se jedan čovek još uvek seća. Reči nisu zaboravljene. Ako ih jedan glas govori jasno. Kod zauvek sija. Ako jedno srce bude čisto.
"
View user profile

Re: Put

on 20.02.18 21:53
Reči označene crvenom bojom su reči koje sam više puta brisao i ponovno pisao , tako da danas su tu a sutra ih već možda ne bude.
Šta vi mislite da li su višak ili im je pak mesto tu?

Unutar okruglog stola. Pod svetim mačem. Vitez mora obećati da će ga pratiti. Kod koji je beskrajan. Beskrajan kao sto. Prsten časti ga veže. Vitez se zaklinje na hrabrost. Njegovo srce zna samo vrlinu. Njegova oštrica brani bespomoćne. Njegova moć podržava slabe. Njegova reč govori samo istinu. Njegov gnev poništava zla. Pravični nikada ne može umrijeti. Ako se jedan čovek još uvek seća. Reči nisu zaboravljene. Ako ih jedan glas govori jasno. Kod zauvek sija. Ako jedno srce bude čisto.
"
Админ
View user profilehttp://knjigotres.serbianforum.info

on 20.02.18 22:08
Ово прво што је означено црвеном је, по мом мишљењу, сасвим у реду. Друго бих избацио - јасно је да је реч о камену. Иначе, браво за песму!

"Донекле се бринемо за образовање. Али, без уметности, и без људског морала, човек ће бити нескладна гомила знања, сличан машини, иако никад не може достићи савршенство електронског рачунара, и биће несрећан у суштини, јер човек није и не сме бити машина, и завапиће за својим људским циљем кад-тад." - Меша Селимовић, Круг, стр. 122, БИГЗ, 1983.
Sponsored content

Back to top