Share
Go down
Репутација : 0
View user profile

U očekivanju Persijanaca

on 19.02.18 15:59
"Ovde su kosti ostavili vojnici velikog Kserksa
I sada kroz njihove grudi svira severni vetar"

Stojim na pustoj obali
I zamišljam persijske lađe
Gledam u sinje more
Može li moj pogled dobaciti preko?

Bacam kamenje u vodu
Ne bih li video kotrljanje talasa
Svoju sreću stavljam na kantar
Brišem imena zaboravljenih alasa

I tako postojano stojim
U kamen se pretvaram sav
Samo u ušima tutnjava mora
Na žalu sam zaspao, potpuno sam

Filip Anđelković (ostrakoda)
Админ
View user profilehttp://knjigotres.serbianforum.info

Re: U očekivanju Persijanaca

on 19.02.18 20:53
Message reputation : 100% (1 vote)
Баш данас предавао сам семинарски о Месопотамији и њеном окончању када су дошли Персијанци. Твоја метафора се може и ту употребити. У сваком случају, одлична песма!

"Донекле се бринемо за образовање. Али, без уметности, и без људског морала, човек ће бити нескладна гомила знања, сличан машини, иако никад не може достићи савршенство електронског рачунара, и биће несрећан у суштини, јер човек није и не сме бити машина, и завапиће за својим људским циљем кад-тад." - Меша Селимовић, Круг, стр. 122, БИГЗ, 1983.
View user profile

on 20.02.18 9:56
Eto, hvala! Very Happy A šta studiraš?
Админ
View user profilehttp://knjigotres.serbianforum.info

on 20.02.18 10:18
Novinarstvo Smile

"Донекле се бринемо за образовање. Али, без уметности, и без људског морала, човек ће бити нескладна гомила знања, сличан машини, иако никад не може достићи савршенство електронског рачунара, и биће несрећан у суштини, јер човек није и не сме бити машина, и завапиће за својим људским циљем кад-тад." - Меша Селимовић, Круг, стр. 122, БИГЗ, 1983.
View user profile

on 25.02.18 23:22
Ostrakoda
Odlično,
Ne znam zašto nateralo me je da zamislim pesčanu obalu sa gomilom kamenih statua koje lagano miluje more dok nešto dalje talasi istog lome i potapaju krhe drvene brodove.

Unutar okruglog stola. Pod svetim mačem. Vitez mora obećati da će ga pratiti. Kod koji je beskrajan. Beskrajan kao sto. Prsten časti ga veže. Vitez se zaklinje na hrabrost. Njegovo srce zna samo vrlinu. Njegova oštrica brani bespomoćne. Njegova moć podržava slabe. Njegova reč govori samo istinu. Njegov gnev poništava zla. Pravični nikada ne može umrijeti. Ako se jedan čovek još uvek seća. Reči nisu zaboravljene. Ako ih jedan glas govori jasno. Kod zauvek sija. Ako jedno srce bude čisto.
"
Sponsored content

Back to top